bilimkurgu kulubu

Tarih: 10 Kasım 2017 | Yazar: İsmail Yamanol

Kısa Bilimkurgu Filmi: Aningaaq

Yönetmenliğini Alfonso Cuarón‘un üstlendiği ve başrollerini Sandra Bullock ile George Clooney‘nin paylaştığı Gravity, 2013 yılının en fazla ses getiren filmlerinden. Uzayda bulundukları sırada yaşanan bir felaket, Dr. Ryan Stone ve astronot Matt Kowalsky’yi bir ölüm kalım mücadelesinin içine iter. Dünya ile tüm iletişimleri kopan ve dahası uzayın sonsuz karanlığına doğru savrulan ekip üyelerinin oksijenleri de hızla tükenmektedir.

Zaman geçtikçe hayatta kalma umudunu gitgide yitiren Dr. Ryan Stone, Soyuz uzay mekiğinden Dünya ile iletişim kurmaya çalışır. Ancak telsizin diğer ucunda dilini bile bilmediği bir adam vardır. Birbirlerini anlamasalar da, kısa ve duygu yüklü bir sohbet gerçekleştirirler. İşte bu kısa film, o unutulmaz sahneyi telsiz bağlantısının diğer ucundaki Aningaaq karakterinin gözünden anlatıyor.

Keyifli seyirler…

Etiketler: , , , , , , ,


Yazar Hakkında

Otuz yıllık amatör bir düş gezgini, saplantılı bir bilimkurgu hayranı ve Nietzsche ile başbaşa iki kadeh tokuşturamadığı için tanrıya atarlanan şizofrenik bir peygamberdir. Müziğin karanlık ve habis dehlislerinde dolaşmaktan sapıkça bir zevk duyar. Son olarak, dağa kaldırdığı kızın profesyonel dağcı çıkması sonucu hayata küstüğü rivayet edilmektedir.Facebook Yorumları

Yorum