bilimkurgu kulubu

Galeri Asimov-chrisfoss-foundation

Tarih: 13 Temmuz 2016 | Yazar: Sibel İnce

0

Kapak Tasarımıyla Hatırlanan Bilimkurgu Kitapları

Kütüphanede ya da kitapçıda plansız bir şekilde gezerken raftaki kitaplardan hangisine uzanırsınız? Bu seçiminizde kapak tasarımının önemli olduğunun farkında mısınız? Romanın ruhunu yansıtan, ilgi çekici ve yaratıcı bir görsel, kitabın hem satış başarısını artırır hem de akılda kalıcılığını perçinler. Bunun farkında olan köklü bilimkurgu geleneğine sahip yayınevleri, bastıkları eserlerin kapak tasarımlarına bir hayli ihtimam gösterir.

Bilimkurgu edebiyatının ortaya çıkışıyla beraber, dergiciliğin de etkisiyle kitap kapaklarında illüstrasyon kullanmak gelenek haline gelmiştir. Yayınevleri, işinde uzman illüstrasyon sanatçılarıyla çalışma yoluna giderler. Bu işbirliği de edebiyat sanatı ile illüstrasyon sanatının birleşiminden ortaya çıkan unutulmaz yapıtlar yaratır.

Yazınsal başarılarına ek olarak, kapak tasarımıylarıyla da akıllara kazınmış kitapların bazılarını aşağıda bulabilirsiniz. Bu geleri Bilimkurgu Sohbet Grubu üyelerinin tavsiyeleriyle oluşturulmuştur.

yüksek şatodaki adam yeracin women of wonder Son Tiryaki-Müfit Özdeş solaris Silver-locusts ringworld- Ralph 124C 41+ outriders ORPHANS-OF-THE-SKY of time and stars native tongue mind of my mind Memoirs_Found_in_a_Bathtub high rise foundations edge fahrenheit 451 dune- dune Do androisd dream of electric sheep conquest of the amazon childhoods-end bedtime stories Asimov Rings of Saturn

Etiketler: , , , , , , , ,


Yazar Hakkında

PrimatFacebook Yorumları

Yorum